Meni
Iskanje
Električna mobilnost

Naša vizija: celovita ponudba za trajnostno mobilnost

Podnebne spremembe so eden največjih izzivov današnjega časa. Zato smo se zavezali k Pariškemu podnebnemu sporazumu ter prevzemamo odgovornost za okolje, naravo in družbo. Vendar pa so za uspešno oblikovanje poti do trajnostne mobilnosti potrebna več kot le ogljično nevtralna vozila. Uspešna strategija električne mobilnosti namreč zahteva celovit pristop – brez kompromisov: torej ne vključuje samo lokalno brezemisijskih električnih vozil in trajnostne faze uporabe s celovitimi rešitvami za polnjenje, temveč tudi trajnostno proizvodnjo in dobavno verigo ter okolju prijazno pridobivanje surovin. Naš cilj je postati celovit ponudnik popolnih rešitev za trajnostno in podnebju prijazno mobilnost. S tem 360-stopinjskim pristopom k e-mobilnosti lahko skupaj s svojimi strankami uspešno ubiramo pot do trajnostne mobilnosti.

Naš pristop: celovito trajnosten

Upravljanje trajnostnega razvoja pomeni veliko več kot le podnebno ozaveščeno električno mobilnost. Zato smo si vzdolž celotne vrednostne verige zastavili ambiciozne cilje in vlagamo v celosten pristop. To vključuje učinkovito in preudarno ravnanje z viri, prehod na podnebno nevtralne procese v celotnem podjetju, uporabo zelene elektrike in recikliranih materialov, pametne produkte za mesta in podeželje, trajnostne mobilnostne rešitve za zasebne in poslovne stranke ter odgovornost do naših zaposlenih in družbe.

Popolnoma v skladu s svojo dolgoletno tradicijo, da v zvezi s prometom in prevozom vedno razmišljamo korak naprej, intenzivno razvijamo nadaljnje rešitve za preprost in varen prehod na e-mobilnost. Naš cilj je, da strankam olajšamo njihovo vsakdanje življenje. Pri tem ni pomembno, da je mobilnost samo elektrificirana, ampak mora biti tudi čistejša in učinkovitejša – in sicer na trajnosten način. Kot koncern Volkswagen prevzemamo odgovornost in prispevamo svoj delež za prihodnje generacije. Zato bomo med drugim poskrbeli, da bo vedno bolj obsežni promet blaga in storitev postal bolj učinkovit in prijazen do okolja, poleg tega ga bomo elektrificirali, kjer je le možno.

Več informacij

Električna gospodarska vozila znamke Volkswagen

Ein grüner Volkswagen ID. Buzz parkt an einer Bergstraße, ein Mann und eine Frau beobachten Paragleiter.

ID. Buzz

Električno gospodarsko vozilo za vsakdanjo rabo

Prva generacija nove vrste mobilnosti pri znamki Volkswagen Gospodarska vozila: ID. Buzz. Postavlja nove standarde na področju tehnologije, oblikovanja in udobja pri vožnji ter je popoln sopotnik za izzive vsakdanjega življenja. Litij-ionska baterija v ID. Buzzu ob polni napolnjenosti omogoča doseg do 420 km¹. Tako se boste brez težav vozili s sestanka na sestanek. Med malico pa lahko baterijo s sistemom za hitro polnjenje CCS z močjo 170 kW do 80 %² napolnite v le 30 minutah.

Caddy zdaj na voljo s prihrankom do 4.250 EUR1. Prihranek vključuje popust na vozilo v višini 3.000 EUR z DDV in VWGV BON MAX za financiranje in zavarovanje v višini 1.250 EUR z DDV2.

ID. Buzz steht neben Windrädern und lädt, zwei Arbeiter gehen darum herum

ID. Buzz Cargo

Električno gospodarsko vozilo za poslovno mobilnost

Z ID. Buzzom Cargo lahko premagate skoraj vse izzive svojega delovnega vsakdanjika. Poleg privlačnega dizajna je ta model električnega gospodarskega vozila opremljen z najsodobnejšo povezljivostjo, digitalnimi sistemi in številnimi inteligentnimi funkcijami. V kombinaciji s svojo veliko tovorno prostornino ID. Buzz Cargo prepriča v vseh pogledih. Kot tudi različica za prevoz oseb je ID. Buzz Cargo opremljen z litij-ionsko baterijo, ki ima ob polni napolnjenosti doseg do 418 km¹. Tako lahko brez težav prevozite tudi daljše razdalje. S sistemom za hitro polnjenje CCS s polnilno močjo 170 kW se lahko do 80 % napolni v le 30 minutah².

Več o ID. Buzz Cargo

e-Transporter wird geladen

Novi e-Transporter

Novi transporter tudi z električnim pogonom

Novi e-transporter je popolna rešitev za vse, ki želijo okolju prijazno in tiho mobilnost. Idealen je za nočne dostave in omogoča prost dostop do mestnih okoljskih con. Z e-transporterjem bo vaše poslovanje bolj prilagodljivo in trajnostno.

Več o e-Transporterju

e-Caravelle in Blau wird geladen

Nova e-Caravelle

Nova e-Caravelle tudi z električnim pogonom

Caravella že vrsto let postavlja standarde v vrhunskem profesionalnem prevozu oseb. Najnovejša generacija nadaljuje tradicijo z večjo prilagodljivostjo, večjim užitkom v vožnji in še več prostora za do 9 oseb – tudi s popolnoma električnim pogonom.

Več o e-Caravelle

Hibridna gospodarska vozila znamke Volkswagen

Multivan eHybrid 4MOTION

Pogon na vsa štiri kolesa za pustolovščine in vsakdan

S hibridno močjo in električnim pogonom na vsa kolesa boste premagali zahtevne terene, se okolju prijazno vozili po mestu in ostali prilagodljivi na dolgih poteh. Prevoz pohištva ali vožnja otrok na športne aktivnosti? Zahvaljujoč prilagodljivim sedežem in veliko prostora v notranjosti vam Multivan eHybrid 4MOTION olajša življenje – tako v vsakdanjem življenju kot na pustolovščinah.

Več o Multuvan eHybrid 4MOTION

Na konfigurator

California eHybrid 4MOTION

Več svobode tudi izven utrjenih cest

Nova California eHybrid 4MOTION vas bo zanesljivo pripeljala do cilja. Zahvaljujoč hibridu s popolnoma električnemu pogonu na vsa kolesa 4MOTION, ki po potrebi samodejno vklopi zadnjo os, boste zanesljivo premagali tudi neprehodne terene – bodisi blatno ali zasneženo cesto in makedam. Z do 90 kilometri povsem električnega dosega se boste okolju prijazno vozili do službe ali se podali na spontane družinske izlete v naravo – lokalno brez CO2. Za daljše izlete se vklopi bencinski motor: prilagodljivo in učinkovito, za še več svobode.

Več o Californii

Na konfigurator

Caddy eHybrid wird geladen

Caddy eHybrid

Učinkovitejše do cilja: z novim Caddyjem eHybrid

Kdor se želi voziti bolj varčno, se bo odločil za novi Caddy eHybrid. S kombinacijo agilnega električnega pogona in zmogljivega bencinskega motorja boste vozili veliko bolj učinkovito, hkrati pa boste tudi bolj prijazni do podnebja. To vam omogoča do 100 km vožnje brez lokalnih emisij CO25, kar je idealno za vožnjo po mestu ali v službo, in v primerjavi z običajnimi motorji z notranjim zgorevanjem znatno zmanjša emisije CO2. Uživajte v še večjem udobju zaradi povsem elektronskega prestavljanja (shift-by-wire). Novi Caddy eHybrid je usmerjen v prihodnost in je vsestransko uporaben.

Več o Caddy eHybrid

Na konfigurator

Caddy Cargo eHybrid Front

Caddy Cargo eHybrid

Učinkovitejša dostava: z novim Caddy Cargo eHybrid

Že vrsto let postavlja standarde v vrhunskem profesionalnem prevozu oseb. Najnovejša generacija nadaljuje tradicijo z večjo prilagodljivostjo, večjim užitkom v vožnji in še več prostora za do 9 oseb – tudi s popolnoma električnim pogonom.

Več o Caddy Cargo

Na konfigurator

Doma in na poti: tako preprosto napolnite svoje električno gospodarsko vozilo

Možnosti polnjenja

Z električno mobilnostjo se vam odpirajo povsem nove možnosti. Namesto da se morate odpraviti na določeno lokacijo, lahko svoje vozilo preprosto napolnite, kjer koli ste parkirani – bodisi čez noč v garaži na lastni stenski polnilni postaji, med nakupovanjem na javni polnilni postaji ali celo na med službo na parkirišču vašega podjetja. Pri znamki Volkswagen Gospodarska vozila se vidimo kot celovit ponudnik električne mobilnosti in vam ponujamo električna vozila ter ustrezne rešitve za polnjenje tako za zasebno kot za poslovno uporabo.

Ein weißer ID. Buzz Cargo wird öffentlich an einer Ladesäule geladen

Subvencije

Subvencije za fizične osebe

VW Privatpersonen

Subvencije za električna vozila

Pri Volkswagnu smo prepričani, da varna prihodnost pomeni odgovoren odnos do našega okolja.

Fizične osebe lahko izkoristijo ugodnosti in subvencije za nakup električnih vozil, ki jih izvaja družba Borzen. Namen finančnih spodbud je podpora fizičnim osebam pri prehodu na brezemisijsko mobilnost, za nakup električnih vozil brez emisij CO2 na izpustu. Pregled višine subvencij si lahko ogledate na naslednji povezavi.

Več o subvencijah za fizične osebe

Gelb Weißer ID. Buzz wird öffentlich am Strand mit Ladekabel geladen

Subvencije za polnilno infrastrukturo

Pri našem partnerju za polnilno infrastrukturo MOON boste našli ustrezno polnilno rešitev za vaše električno ali priključno hibridno vozilo.

Borzen je objavil javni poziv za subvencije za polnilne postaje za fizične in pravne osebe. Subvencije so na voljo za AC in DC polnilne postaje.

Več o subvencijah za polnilno infrastrukturo

Subvencije za podjetja

Mann schaut auf Tablet, steht vor ID. Buzz

Subvencije za električna vozila za fizične osebe v Sloveniji

Podjetja v Sloveniji lahko izkoristijo subvencije za nakup električnih vozil, ki jih izvaja družba Borzen. Namen finančne spodbude je spodbujanje trajnostne mobilnosti in zmanjšanju emisij. Pregled višine subvencij si lahko ogledate na naslednji povezavi.

Več informacij o subvencijah za podjetja

Ein orange- weißer ID. Buzz steht in den Bergen und wird aufgeladen, der Fahrer steht dahinter

Subvencije za polnilno infrastrukturo

Pri našem partnerju za polnilno infrastrukturo MOON boste našli ustrezno polnilno rešitev za vaše električno ali priključno hibridno vozilo.

Borzen je objavil javni poziv za subvencije za polnilne postaje za fizične osebe z dejavnostjo, samostojne podjetnike in pravne osebe. Subvencije so na voljo za AC in DC polnilne postaje.

Več o subvencijah za polnilno infrastrukturo

Servis in vzdrževanje električnega vozila

V primerjavi z vozili s klasičnimi motorji z notranjim zgorevanjem je vzdrževanje električnih vozil enostavnejše in zato cenejše. Pojasnili vam bomo:

  • katere dele je pri električnem vozilu treba preveriti,
  • kako lahko čim bolj zmanjšate obrabo in
  • katere servisne intervale morate upoštevati.
Zwei Personen gehen neben dem VW ID. Buzz und im Hintergrund ist ein modernes Bauwerk

Pogosta vprašanja glede električne mobilnosti

E-mobilnost na splošno

Kakšna je vožnja z električnim vozilom in zaradi katerih lastnosti se razlikuje od običajnih avtomobilov?

Vožnja z električnim avtomobilom je načeloma enaka vožnji z vozilom z avtomatskim menjalnikom. To pomeni, da pri njem ni prestavljanja, vseeno pa voznik pedal za plin in zavorni pedal upravlja popolnoma običajno. V nasprotju z običajnimi avtomobili je pri vsakem številu vrtljajev in pri vsaki hitrosti na voljo celotna moč električnega motorja, ki omogoča močno pospeševanje iz mirovanja.

Kaj je razlika med električnimi avtomobili in priključnimi hibridi?

Pomembna razlika med električnimi avtomobili in priključnimi hibridi je v njihovih pogonskih konceptih. Električni avtomobili nimajo motorja z notranjim zgorevanjem in delujejo izključno na električni pogon. To pomeni, da električna vozila energijo za delovanje v celoti črpajo iz električnega omrežja, zaradi česar se za njihovo polnjenje uporablja zunanji vir (npr. javna ali domača polnilna postaja). Priključni hibridi pa so nekakšna kombinacija in jih poganja tako elektromotor kot tudi motor z notranjim zgorevanjem. Če se zaloge elektrike izpraznijo, vozilo deluje naprej v hibridnem režimu s pomočjo motorja z notranjim zgorevanjem. Pri takšnem delovanju se med vožnjo med zaviranjem proizvaja elektrika.

Ali je prestavljanje v električnem avtomobilu mogoče?

Prestavljanje v električnem avtomobilu ni mogoče. Vozila na električni pogon imajo v vseh voznih situacijah konstantno visok navor in nudijo dovolj prožnosti, da boste lahko kot voznik pospešili tudi brez prekinitev pri prestavljanju.

Ali so električni avtomobili v primeru nesreče nevarnejši?

Električni avtomobili niso nevarnejši od avtomobilov z motorjem z notranjim zgorevanjem, saj morajo – ravno tako kot vozila na bencinski ali dizelski pogon – izpolnjevati zakonske zahteve, namenjene zagotavljanju voznikove varnosti. Pri električnih vozilih je veliko pozornosti usmerjene v to, da se v primeru okvare v sistemu električni tok baterije prekine. To pomeni, da se v primeru nezgode baterija avtomatsko odklopi od ostalih visokonapetostnih komponent, tako da v njih ni več električne napetosti in da lahko reševalci varno posredujejo. Kot dodaten ukrep se visokonapetostni sistem pri sprožitvi varnostnih blazin avtomatsko izključi. Reševalcem lahko njihovo delo poleg tega olajšate tako, da na svoje gospodarsko vozilo Volkswagen namestite s ključnimi informacijami o zgradbi in opremi vozila.

Ali elektromagnetna napetost v električnem avtomobilu lahko škoduje vašemu zdravju?

Ne, magnetno polje, ki nastane v električnem vozilu, je namreč ustrezno izolirano. Zato ne ogroža zdravja niti pri ljudeh s srčnim spodbujevalnikom. Kljub temu pa pokrov motorja med delovanjem ne sme biti odprt, saj lahko nastanejo močna električna polja.

Katere državne subvencije in davčne olajšave so na voljo za električna vozila v Sloveniji?

V Sloveniji so trenutno na voljo naslednje ugodnosti za električna vozila za podjetja. Več informacij lahko zveste s klikom na povezavo.

Kaj pomeni kratica PHEV?

PHEV v angl. pomeni Plug-in Hybrid Electric Vehicle in se pogosto uporablja kot kratica za priključne hibride. Ostale pogoste kratice so HEV (angl. Hybrid Electric Vehicle = polni hibrid) in BEV (angl. Battery Electric Vehicle = baterijsko električno vozilo).

Katere so prednosti električnega vozila?

Električna vozila imajo naslednje prednosti za vas in za okolje:

  1. Občutno znižanje emisij CO2
  2. Manjša skupna količina emisij škodljivih snovi (mikrodelci, CO itd.)
  3. Visoka energetska učinkovitost
  4. Privlačne subvencije pri nakupu
  5. Cenejša pogon in vzdrževanje
  6. Davčne olajšave (npr. razbremenitev DMV)
  7. Zmanjšanje emisij hrupa v mestih
  8. Veliko užitka pri vožnji zaradi visokega pospeška pri speljevanju
  9. Brezplačno parkiranje v nekaterih avstrijskih mestih
  10. Manjša odvisnost od fosilnih goriv, kot je nafta

Polnjenje

Kje lahko polnim električno vozilo? Ali je na voljo dovolj polnilnih postaj?

Električna vozila lahko polnite doma na stenski polnilni postaji ali na javnih polnilnih postajah. Mreža javnih polnilnih postaj je zelo razvejana. Za dostop do točno določene polnilne postaje je priporočljivo, da njeno lokacijo najdete prek spleta. Tukaj so na voljo zemljevidi z natančnim prikazom lokacij polnilnih postaj. Na primer na spletni strani ABRP - A Better Routeplanner.

Kako poteka polnjenje na javni polnilni postaji?

Polnjenje na javni polnilni postaji je podobno točenju goriva pri običajnem avtomobilu. Za to potrebujete ustrezno polnilno kartico posameznega ponudnika. Za začetek postopka polnjenja kartico pridržite pred električno vtičnico s simbolom avtomobila. Tako se identificirate kot stranka in dobite dostop do polnilne postaje. Nato prek polnilnega kabla vozilo povežete s polnilno postajo tako, da priključke vstavite v ustrezne vtičnice. Med postopkom polnjenja se polnilni kabel samodejno zaklene in se sprosti šele po zaključku polnjenja. Za obračun polnjenj na polnilnih mestih se evidentirajo podatki stranke, začetek in konec postopka polnjenja ter količina energije pri posameznem polnjenju. Ti podatki se nato posredujejo stranki.

Kako deluje polnjenje doma? Kateri pogoji morajo biti izpolnjeni?

Električna vozila je doma teoretično mogoče polniti tudi na običajni gospodinjski električni vtičnici. Vendar pa to ni priporočljivo, saj običajna gospodinjska električna vtičnica ne more prenesti potrebne količine elektrike, polnjenje pa lahko traja zelo dolgo, včasih celo več kot en dan.

Bolj smiselno je, da namestite lastno, tako imenovano stensko polnilno postajo. Njena namestitev je enostavna. Edini pogoj za polnjenje električnega vozila doma je, da je parkirno mesto opremljeno z električnim priključkom.

Ali lahko električno vozilo polnim na običajni gospodinjski električni vtičnici?

Električno vozilo je teoretično mogoče polniti tudi na popolnoma običajni 230-voltni električni vtičnici (CEE 7/4). Tovrstno "polnjenje v sili" na dolgi rok ni priporočljivo, saj polnjenje zaradi nizke moči traja zelo dolgo, električna vtičnica in napeljava pa sta med tem časom izredno obremenjeni.

Kako dolgo traja polnjenje?

Preprosto osnovno pravilo se glasi: čim večja je polnilna moč, tem hitrejši je postopek polnjenja. Vendar pa trajanje polnjenja lahko občutno variira – odvisno od napolnjenosti baterije. Na postopek polnjenja poleg tega vplivajo pogoji v okolici, npr. zunanja temperatura, ključnega pomena pa je tudi temperatura baterije v vozilu. Če na primer svoj ID. Buzz polnite na gospodinjski/šuko električni vtičnici, lahko z 2,3 kW na uro ponoči zlahka pokrijete svoje vsakodnevne potrebe. Hitreje lahko polnjenje poteka na stenski polnilni postaji, in sicer z močjo do 11 kW, ali na javnih polnilnih postajah.

Najhitrejše so polnilne postaje HPC (angl. High Power Charging). Te zagotavljajo polnilno moč od 100 kW naprej. Pri ID. Buzzu lahko baterijo s sistemom za hitro polnjenje CCS z močjo 170 kW do 80 %2 napolnite v le 30 minutah. Na splošno priporočamo, da pri vsakodnevni uporabi električnega vozila baterijo polnite do 80 %. Na ta način boste dobro poskrbeli za dolgo življenjsko dobo svoje baterije6.

Kaj je izmenični in kaj enosmerni tok?

Izmenični tok (AC) je vrsta električnega toka, pri katerem se smer in napetost električnega toka periodično spreminjata. Najpogostejša oblika izmeničnega toka je sinusni val, kjer se tok spreminja v obliki valov. Izmenični tok se uporablja za prenos električne energije na dolge razdalje, saj omogoča enostavno spreminjanje napetosti z uporabo transformatorjev. AC je prisoten v gospodinjskih električnih vtičnicah in napaja večino gospodinjskih naprav, kot so luči, televizorji in hladilniki.

Enosmerni tok (DC) pa je vrsta električnega toka, pri katerem se elektroni premikajo v eni smeri. Enosmerni tok se uporablja v napravah, ki potrebujejo stabilen in neprekinjen tok, kot so baterije, elektronika in električna vozila. DC je prisoten v baterijah, mobilnih telefonih, prenosnih računalnikih in drugih elektronskih napravah.

Koliko stanejo možnosti polnjena doma?

Stroški polnjenja doma se razlikujejo glede na ponudnika posamezne stenske polnilne postaje. Podrobnejše informacije najdete tukaj.

Ali obstajajo razlike med polnilnimi vtiči? (Katere vrste polnilnih vtičev obstajajo?)

Obstajata dve vrsti polnilnih vtičev za polnjenje na javnih in stenskih polnilnih postajah:

Vtič Mode 3 (ali tudi vtič Mennekes)

Vtič Mennekes (tip 2) ustreza evropskemu standardu za polnjenje z izmeničnim tokom. Večina javnih polnilnih postaj je opremljena z najmanj eno električno vtičnico tipa 2.

Polnjenje z izmeničnim tokom je pri modelih ID. možno z močjo od 7 do 11 kW: če imate torej doma stensko polnilno postajo, lahko polnjenje poteka z močjo do 11 kW.

Vtič Combo 2 (ali vtič CCS)

Za hitro polnjenje se je v Evropi kot standard uveljavil kombinirani sistem polnjenja CCS (angl. Combined Charging System). Ustrezni polnilni vtič je opremljen z dodatnimi kontakti za hitro polnjenje z enosmernim tokom in je fiksno pritrjen na vse stebričke za polnjenje z enosmernim tokom, npr. na polnilne stebričke ponudnika Ionity.

Ali lahko električno vozilo polnim tudi, ko dežuje?

Da, električno vozilo je mogoče polniti tudi, ko dežuje.

Kako poteka polnjenje v tujini?

Polnjenje v tujini poteka enako kot v domači državi. Nekateri večji ponudniki polnilnih mest svojim strankam ponujajo gostovanje za vožnjo v tujini. Pred začetkom vožnje je priporočljivo, da se pozanimate o ponudbi polnilnih postaj v kraju, kamor potujete.

Kako izberem optimalno polnilno moč?

Izbira optimalne polnilne moči za vaše električno vozilo je odvisna od tega, kako poteka vaš dan. Če potujete in želite svoje vozilo napolniti v kratkem času, priporočamo hitro polnjenje z enosmernim tokom, npr. na počivališču. Če boste nekaj ur preživeli na eni lokaciji, priporočamo polnjenje z izmeničnim tokom, npr. doma ali v službi lahko svoje električno vozilo napolnite na stenski polnilni postaji.

Doseg

Kolikšen je doseg električnega vozila?

Doseg električnega vozila je odvisen od posameznega modela in načina vožnje. ID. Buzz ob polni napolnjenosti omogoča doseg do 420 km¹.

V e-Manager je mogoče vnesti in shraniti čase odhodov, načrtovane poti ter želeno temperaturo notranjosti, tako da se notranjost do časa odhoda že vnaprej čim bolje temperira. To prispeva k optimizaciji vozne zmogljivosti in dosega.

Kako daleč se lahko pozimi peljem z električnim vozilom?

Tudi pozimi je doseg odvisen od posameznega modela. V zimskih mesecih lahko mrzle temperature povzročijo, da se doseg zaradi dodatno potrebne energije za ogrevanje in pogon (pozimi motor potrebuje več energije za pogon) zmanjša.

Okolje

Kako dolgo zdrži baterija?

Ob pravilni uporabi ima visokonapetostna baterija jamstvo, da njena kapaciteta po osmih letih (ali do 160.000 prevoženih kilometrov, odvisno od tega, kaj nastopi prej) znaša še najmanj 70 % uporabne kapacitete.

Kaj je WLTP?

WLTP je angleška kratica za Worldwide Harmonized Light Duty Test Procedure. WLTP evropski standardizirani vozni cikel, ki velja od leta 2017, za določanje emisij in porabe vozil; z njim se ocenjujejo tudi električna vozila in hibridi. Od 1. septembra 2018 je preizkusni postopek WLTP obvezen za vsa novo registrirana vozila.

Servis

Kako pogosto moram svoje električno vozilo odpeljati na servis?

Glede na model se lahko intervali za servisne preglede, menjavo olja in podobne servise razlikujejo. Tukaj lahko najdete vse podrobnosti: Servisni intervali za električna vozila

Koliko stane servis za moje električno vozilo?

Stroški vzdrževanja se pri električnem vozilu razlikujejo od tistih pri vozilu s klasičnim motorjem z notranjim zgorevanjem, saj je uporabljenih manj komponent, zato so pribl. 35 % nižji. Več o razlogih za to si lahko preberete tukaj: Servis vašega električnega vozila

Morda vas bo zanimalo tudi: